Laserové ošetření
Hlavní benefity pro vás
- zářivá pokožka bez nežádoucí pigmentace
- hladká pleť bez jemných vrásek
- redukce výrazných chirurgických i popáleninových jizev
- miniinvazivní zákrok
- dlouhotrvající efekt
- remodelace kolagenu pro výrazné omlazení
- odstranění hlubokých vrásek
- exfoliace pleti
- omlazení krku, dekoltu, obličeje
Praktické informace
Délka zákroku: 1 hodina
Pobyt na klinice: ½ den
Léčba: 1 týden
Nutnost opakování: 5–10 let
Rekonvalescence: 1 týden
Kancelářské práce: bez omezení
Fyzická práce: bez omezení
Intenzivní sport: za 3–4 týdny
Konečný efekt: za 1 měsíc
Garantem tohoto zákroku je:
Podrobné informace o laserovém ošetření
Pro koho je frakční laser vhodný?
Ošetření je určeno pro muže i ženy v jakémkoliv věku. Vhodný typ frakčního laseru a zvolená intenzita zásahu se podle účelu použití individuálně odlišuje. Omlazení laserem, jinak také laserový resurfacing, podstupují nejčastěji lidé od 35–60 let. Účinnější alternativou omlazení je ve zralém věku pouze chirurgický facelift. Ten však nepodporuje regeneraci pleti a nedá se použít komplexně také na pokožku zad, nohou i rukou.
V mladším věku se laserová terapie soustředí na péči o jizvy, kde dosahuje skvělých výsledků.
Zcela bezpečný, miniinvazivní zákrok ale musíte odložit v případě těhotenství a kojení. Nepatřičný je také při akutní infekci nebo zánětu kůže v místě ošetření.
Jak se na ošetření frakčním laserem připravit?
Laserová terapie se provádí ambulantně, pouze v lokálním znecitlivění, u větších zásahů v analgosedaci, pro zákrok tedy není nutná zvláštní příprava. Výkon plánujte v době od září do dubna, protože se v rámci rekonvalescence budete muset vyhýbat slunci.
Při vstupní konzultaci na klinice estetické dermatologie lékař udělá diagnostiku Vaší pleti, a na základě vašich požadavků na výsledek zvolí vhodný typ frakčního laseru. Proceduru pak můžete absolvovat prakticky ihned.
Jaké jsou typy frakčního laseru?
Každý typ frakčního laseru účinkuje jiným způsobem a hodí se k jinému účelu. Pro terapii jizev, odstranění kožních výrůstků i tetování, nebo radikální omlazení (tzv. laserový resurfacing) se používá ablační laser. Funguje na principu odpařování vrchní vrstvy pokožky, zajistí tak její kompletní regeneraci. Velmi efektivní ošetření vyžadující analgosedaci musí provádět zkušený odborník, který zajistí bezpečnost i dostatečnou efektivitu zákroku. Intenzivní zásah však vyžaduje delší rekonvalescenci.
Neablační laser povrch kůže neodstraňuje, ale působí na buňky a kolagenová vlákna v její střední vrstvě a urychluje tak jejich obnovu. Pleť je pak viditelně pevnější a hutnější, má sjednocený a zářivý ton. Zákrok je šetrnější a doba rekonvalescence tedy kratší než u ablačního laseru, ovšem vyžaduje 2–3 opakování.
Jak ošetření frakčním laserem probíhá?
Ošetření frakčním laserem se provádí ambulantně a trvá zhruba 1 hodinu. Lékař vám přibližně 30 minut před zákrokem nanese na pleť znecitlivující krém, případně vám podá analgosedaci (kombinace analgetik a sedativ). Následně si nasadíte speciální brýle, které ochrání váš zrak během výkonu. Laserové paprsky vysílá speciální sonda. Lékař ji přikládá na pleť bod po bodu, anebo jí krouží po jejím povrchu.
Jak probíhá léčba a rekonvalescence po ošetření frakčním laserem?
Rekonvalescence i léčba po ošetření frakčním laserem zahrnuje pouze několik základních opatření. Pleť se hojí zhruba 1 týden, během této doby bude oteklá a lehce zarudlá, mohou se objevit stroupky i puchýřky. Jejich přirozené odlupování urychlíte speciální mastí podporující hojení. Jakmile se stroupky zahojí, můžete začít používat make-up.
Velmi opatrní buďte při pobytu na slunci. V prvních 3 měsících se slunci zcela vyhýbejte, později vždy používejte krém s vysokým ochranným faktorem.
Průběh rekonvalescence můžete kdykoliv konzultovat s vaším ošetřujícím lékařem.
Jaké jsou možné komplikace ošetření frakčním laserem?
Ošetření frakčním laserem s sebou nenese vážné komplikace. Během zákroku můžete pociťovat mírné pálení a štípání, u radikálnějších zásahů se vždy používá analgosedace.
Zcela normálním projevem je začervenání, otok a výskyt stroupků v místě zákroku. Ty nechte odloučit přirozeně, protože při strhnutí hrozí riziko zanesení infekce.
Někdy se lokálně objevuje také zvýšená pigmentace. Často ji způsobuje nedůsledná ochrana před sluncem. Proto minimálně 3 měsíce po ošetření svou pleť nevystavujte slunečnímu záření, noste klobouk a vždy používejte ochranný krém.
Mezi vzácné komplikace se řadí vznik jizev. Ty většinou souvisí s neodborným zákrokem. Zkušený lékař si už při vstupní konzultaci ověřuje, zda nemáte dispozici ke vzniku keloidních jizev, což je překážkou výkonu. Ošetření pak provádí velice opatrně zejména v oblasti dekoltu, která je k tomuto typu hojení náchylná.
Je potřeba provádět ošetření frakčním laserem opakovaně?
Zásadní omlazení ablačním laserem není nutné provádět opakovaně, vaše pleť ale bude i po laserové péči dále zrát a známky stárnutí se později znovu objeví. Další zákrok je možné absolvovat nejdříve za 5 let.
U méně invazivního neablačního laseru, se doporučuje ošetření přibližně 3x zopakovat. Jeho účinky pak přetrvají několik let. Jde vždy o vaše individuální dispozice.

MUDr. Milena Vojtíšková

Premier Clinic

MUDr. Šárka Slavíková

Mgr. Pavlína Vlasáková

MUDr. Jana Votrubová

MUDr. Martina Krásová

CAN CLINIC

MUDr. Peter Kicko

MUDr. Adriana Brandejsová

Beauty Clinic Synergy

LLC Klinika

MUDr. Igor Janík

MUDr. Marta Hrbáčková

MUDr. Kateřina Šimečková

MUDr. Eva Galnorová

MUDr. Adriana Indreiová

Institut lékařské kosmetiky, s.r.o.
Je nám líto, ale tuto proměnu zde zatím nemáme.
Využijte jedinečnou šanci ji doplnit!
Zaregistrujte se u nás a vložte váš osobní příběh! Rozšíříte informace k zákroku o tolik ceněné osobní zkušenosti. Vaše proměna pak může povzbudit a inspirovat ostatní, a změnit jim tak život k lepšímu.
Jak odstranit bradavice
- 4 min čtení
Balíte se do fitka pečlivě, ale občas si zapomenete boty do sprchy? Žádná hrůza, pomyslíte si, a po náročném tréninku […]
Jak odstranit papilomy
- 4 min čtení
Papilomy jsou kožní výrůstky, které se mohou objevit na vaší na pleti i sliznici. Nejsou nijak nebezpečné, ale na pokožce […]
Jak se projevuje pásový opar
- 4 min čtení
Plané neštovice měl v dětském věku snad každý. Kromě nenápadných okrouhlých jizviček vám po tomto infekčním onemocnění zůstane celoživotní imunita. […]
Trápí vás hemangiom? Pomůže laser i plastika
- 4 min čtení
Zdraví svého dítěte sleduje každý velice pečlivě. Pokud na dokonalé kůži vašeho miminka najdete například malý červený flíček, není nemusíte […]
Máte pigmentové skvrny? Víme, jak na ně
- 6 min čtení
Krásně opálená pokožka je nesporně známkou zdraví a krásy. V létě si pro bronzový odstín jezdíme k moři a v […]
Jak se zbavit strií
- 4 min čtení
Sotva se na plážích objeví první slunečníky, nadšeně si uvědomíte, že je čas pořídit si zbrusu nové plavky. Vyberete si […]
Jak léčit pásový opar?
- 5 min čtení
Pásový opar je infekční, kožní onemocnění, které způsobuje virus planých neštovic (varicella zoster). Pokud jste v dětství neštovicemi onemocněli, virus […]